Striktní STK a emise?

Legislativní změny od r. 2016 neumožňují jakékoliv manipu-lování a zkreslování výsledků měření emisí a technických prohlídek, čehož řidiči dříve hojně využívali a mnohé STK jim šly na ruku.

 

Věnujte proto pozornost tech. stavu Vašeho vozidla, abyste nemuseli řešit náhlé nákladné opravy.

Rychlé objednání

608 023 246 nebo 602 546 200

E-mail: info@vsekolemaut.cz

 

Pondělí - Čtvrtek: 8:00 - 16:30

Pátek:                  8:00 - 13:00

Zajištění STK vč. emisí

Zajišťujeme pro naše klienty co nejrychlejší odbavení při vyřízení měření emisí a zajištění technické prohlídky. Navštivte v sídle firmy, kde si domluvíme společný postup. Jak se k nám dostanete?

Důležité informace k STK a měření emisí

V návaznosti na legislativní změny nastaly krušné časy vlastníkům starších vozidel. Starším vozidlem  přitom není myšleno od roku 2000 dál, ale problém může potkat i relativně nové vozidlo.

 

Konkrétně u měření emisí spočívá háček v tom, že podle správného postupu se měření emisí neprovede, pokud bude mít vozidlo v paměti řídící jednotky evidovanou jakoukoliv závadu. To znamená, že i vozidlo, které by emisemi normálně prošlo, zde narazí a přitom může jít o již opravenou závadu (které zůstala zapsaná v paměti řídící jednotky) nebo triviální závadu (např. nepatrně podhuštěné pneumatiky), která nemá na bezpečnost provozu a už vůbec ne na výsledek emisí žádný vliv. Korunu tomuto nesmyslnému postupu nasazuje fakt, že si stanice měření emisí ponechá poplatek za měření emisí i v případě, kdy kvůli zjištěné závadě v paměti řídící jednotky měření neprovede.

 

V případě stanic technické kontroly nelze hovořit o nesmyslném postupu jako v případě měření emisí. Zde se jedná o bezpodmínečné a striktní dodržování zákona z důvodu monitoringu pracovišť stanic technické kontroly. Hlavními nedostatky jsou přitom chybějící hmotnostní štítky, zejména na starších vozidlech, které v minulosti pracovníci v 99 % případů promíjeli.

 

Cílem těchto opatření není nic jiného než omlazení vozového parku České republiky a všem nám nezbývá nic jiného, než se těmto novým podmínkám přizpůsobit.

Vytvořeno systémem web-rychle.cz